אם יש תכשיט המייצג יותר מכל פריט אופנתי אחר את סמל הסטאטוס והיוקרה, הרי זה שעון זהב ואכן שעוני זהב מכל מותגי היוקרה המובילים נמכרים כיום לקהל הרחב בחנויות השעונים. הרבה ניתן לומר על המתכת האצילית הזאת, אך אולי התכשיטים הכי דומיננטיים המעוצבים בה הם שעוני זהב, ואלו באים בקולקציות ייחודיות ואחדים מהן אף נדירות מאד. ראשית ראוי לציין את תכונות הזהב כמתכת אצילית שלא מחלידה ועמידה בפני פגעי הזמן ובמילים אחרות אם נתייחס לנושא שלנו, הרי שעוני זהב הם לנצח כמו יהלומים ויחזיקו מעמד לדורות. שעוני זהב לבחירתכם מגיעים בכל מיני צורות ומתחלקים ל-3 סוגים עיקריים של זהב: זהב לבן, זהב צהוב וזהב ורד, כאשר בידי הלקוח האפשרות להזמין שעון זהב שיצא כבר במסגרת קולקציה קיימת, או להזמין שעון לפי הזמנה מיוחדת ממש כמו כל תכשיט אחר.

 

שעוני זהב הינם השעונים היקרים ביותר כיום וקולקציות שעוני זהב נדירות יכולות לעלות הון עתק במיוחד לאור העובדה ששעונים מסוג זה מיוצרים לפי הזמנה מיוחדת ולעיתים הזהב משובץ ביהלומים מה שמעלה את ערך השעון עוד יותר. במילים אחרות אין גבול ליוקרה ולמה שניתן לבצע בשעון זהב. זה לא מפתיע אם כך כמה כסף מוכנים לקוחות לשלם על מנת לזכות לענוד כלי יוקרתי זה למדידת זמן אשר יאריך ימים כמעט לתמיד וערכו רק יעלה במשך הזמן שכן ישנן קולקציות של שעוני זהב אשר יוצאות מן המחזור ולא נמכרות יותר, מה שהופך את השעונים שכן נמכרו מקולקציות אלו לפריטי אספנים יקרים לאין ערוך. שעוני זהב מוצגים גם בתערוכות בינלאומיות שבהן משתתפים צמרת עשירי העולם שכל אחד מהם מעוניין לצרף לאוסף שלו את המילה האחרונה בכלים יוקרתיים למדידת זמן.

 

אומרים שהדיוק נמצא בפרטים הקטנים ולכן גם מנגנון השעון הינו גורם חשוב מאד בבחירתו. ישנם מנגנוני שעונים מתוחכמים יותר או פחות, תלוי בהיקף ההזמנה ובערך השעון ולכן ברוב המקרים אם לא בכולם, שעוני זהב מצוידים במילה האחרונה במנגנוני שעונים. תשומת לב מיוחדת ודיוק מירבי מושקעים בבניית המנגנונים של שעונים אלו והרכבתם במשנה זהירות אל תוך מסגרת השעון העשויה מזהב טהור. בניית המנגנון הינה מלאכת מחשבת אשר ההתמקצעות בה היא מדע של דורות שלמים של יצירת שעוני זהב יוקרתיים לחברה הגבוהה. כיום יותר אנשים יכולים להרשות לעצמם לרכוש שעוני זהב שכן איכות החיים מאפשרת זאת והתחרות בין חברות השעונים מובילה גם למחירים תחרותיים אם כי קרנם של שעוני הזהב מכל המותגים עדיין גבוהה מתמיד והביקוש לשעונים אלו רב מאד.

 

ככל שיוצאים יותר ויותר קולקציות של שעוני זהב מבית היוצר של חברות השעונים השונות, תמיד מתעורר הצורך בעיצובים חדשים של שעונים העולים על הדמיון האנושי והתוצאה המבוקשת היא תמיד בכל המקרים ליצור שעון זהב יוקרתי בעל עיצוב שאין שני לו בעולם ואשר יתפוס את הדמיון ואת ההתרגשות של כל אלו שיענדו אותו על פרק היד שלהם. אכן משימה זו היא לא קלה שכן יש לעמוד בסטנדרטים גבוהים ביותר של עיצוב חדשני ומודרני ויחד עם זאת לשמור על המסורתיות שמביאים איתם שעוני יוקרה מסוג זה. אז כיצד מתבצע השילוב האולטימטיבי בין יוקרה לחדשנות ויצירתיות? זוהי שאלה שעליה צריכות לענות החברות השונות השוקדות מידי שנה על קולקציות שעוני זהב חדשות. אם אתם מחפשים שעון זהב דעו לכם שיש לכם ביד פיסת זמן שלא תדעך לעולם.